Zakup mieszkania z biurem nieruchomości KROK PO KROKU

Jak kupić mieszkanie przez biuro nieruchomości? Z usług biura nieruchomości korzystamy zwykle, kiedy mamy więcej niż jedną nieruchomość albo po prostu chcemy oszczędzić czas. Dla własnej wygody wolimy często zapłacić agencji nieruchomości, aby zrobiła ten wysiłek za nas. W takiej sytuacji to na barkach pośrednika nieruchomości spoczywa ciężar poszukiwania ofert i załatwiania dokumentów. Nic dziwnego, szukanie oraz zakup mieszkania na własną rękę potrafi być męczące i czasochłonne. W przypadku współpracy z biurem sprawa jest prosta – agencja nieruchomości analizuje oferty i przedstawia klientowi tylko te najlepsze. Klient zyskuje czas oraz bezpieczeństwo transakcji, a do tego szybciej znajduje wymarzone mieszkanie, dom lub działkę. W Łódzkiem takie usługi oferuje biuro nieruchomości Łódź House Factory.

(więcej…)

Raty malejące czy równe – jaki kredyt hipoteczny jest lepszy?

Wiele osób, decydujących się na kupno własnego mieszkania, korzysta z kredytu hipotecznego, bez którego część rodzin nie mogłaby pozwolić sobie na tak dużą inwestycję. Przeglądając oferty różnych banków i wybierając ofertę jednego z nich, musimy się zdecydować na jeden z dostępnych wariantów – kredyt hipoteczny z ratami równymi lub malejącymi. Dowiedz się, czym są raty malejące, czym równe i dla kogo poszczególne warianty są korzystniejsze.

(więcej…)

Podatek od sprzedaży mieszkania – kto i kiedy musi go zapłacić?

Sprzedaż mieszkania jest czynnością cywilnoprawną, od której należy zapłacić podatek. Tzw. podatku od wzbogacenia się nie muszą jednak płacić wszyscy. Dowiedz się, kto jest zwolniony z obowiązku podatkowego, jakie trzeba spełnić warunki, by nie płacić podatku od sprzedaży mieszkania oraz jaka jest jego stawka.

(więcej…)

Sprzedaż nieruchomości – z pośrednikiem czy bez?

Zapada decyzja o sprzedaży nieruchomości i… co teraz? Wielu Polaków wciąż decyduje się na samodzielną sprzedaż mieszkania, domu czy działki. Szybko okazuje się jednak, że szybka, skuteczna i korzystna sprzedaż wcale nie jest taka prosta. Mogłoby się wydawać, że przy tak dużym zapotrzebowaniu na wolne nieruchomości, szybka sprzedaż na własną rękę powinna być tylko formalnością. Rzeczywistość bywa często nieco inna.

(więcej…)

Ceny nieruchomości w Łodzi – jak wycenić nieruchomość?

Przy sprzedaży nieruchomości chcesz zarobić jak najwięcej, to jasne. Ale czy wiesz, jak określić wartość nieruchomości i cenę ofertową, żeby rzeczywiście szybko i dobrze sprzedać mieszkanie lub inny lokal? Trendy na rynku nieruchomości zmieniają się z prędkością światła, dlatego samodzielna wycena nieruchomości wcale nie należy do łatwych zadań.

Jak wycenić nieruchomość, żeby nie stracić? Na czym polega wycena nieruchomości? Jakich błędów unikać? Dowiedz się, jak oszacować wartość nieruchomości i poznaj aktualne ceny nieruchomości w Łodzi, jednym z trzech największych miast w Polsce.

(więcej…)

„Sprzedam mieszkanie w Łodzi” – jak pisać ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości?

Aby sprzedaż mieszkania szybko zakończyła się sukcesem, potrzebna będzie atrakcyjna oferta. Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania odgrywa kluczową rolę na pierwszych etapach poszukiwania kupców. Wbrew pozorom przygotowanie skutecznego ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości wcale nie jest tak proste jak się wydaje. Na stronach biur nieruchomości i serwisów ogłoszeniowych codziennie pojawiają się tysiące nowych ofert. Jak w takim razie napisać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania lub innej nieruchomości, żeby szybko i dobrze sprzedać?

Co powinno zawierać ogłoszenie? Jak przygotować się do zamieszczenia ogłoszenia? Jakie kroki wykonać zanim w ogóle zaczniesz pisać tekst na stronę ogłoszeniową? Radzimy, jak napisać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, które faktycznie pomoże Ci sprzedać nieruchomość w Łodzi czy gdziekolwiek w Polsce.

(więcej…)

Jak tanio kupić i drogo sprzedać? Doradztwo w kupnie i sprzedaży nieruchomości

Planujesz zakup albo sprzedaż mieszkania? Decydując się na inwestycję w nieruchomości lub kupno domu często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele wyzwań czeka na nas zanim ostatecznie zamkniemy transakcję. Poruszając się po rynku nieruchomości, warto mieć wiedzę nie tylko z dziedziny nieruchomości, ale też finansów, prawa oraz pewną porcję wiedzy technicznej. 

Jeżeli na co dzień nie zajmujesz się branżą mieszkaniową, najpewniej procedury zakupu lub sprzedaży mieszkania są dla Ciebie jedną wielką nieznajomą. Nic dziwnego – nie musisz przecież znać się na wszystkim. Decydujesz się sprzedać lub kupić mieszkanie i co dalej? W tym momencie wkraczają nasi specjaliści ds. nieruchomości.

(więcej…)

Zakup mieszkania w Łodzi – dlaczego warto zamieszkać w Łodzi?

Z czym kojarzy Ci się Łódź? Na myśl przychodzą Ci festiwale filmowe i kultura żydowska czy niszczejące budynki i zaniedbane dworce? Łódź to miasto, które na przestrzeni lat zmieniło się nie do poznania. Nowe inwestycje wyrastają jak grzyby po deszczu, dawne budynki i fabryki włókiennicze przechodzą renowacje, a na mapie miasta pojawiają się nie tylko nowe obiekty kultury, restauracje i atrakcje dla mieszkańców, ale też… nowe mieszkania na sprzedaż. Łódź dziś przeżywa renesans, przyciągając coraz to nowych inwestorów i kupców nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym. A jednak mieszkania w Łodzi wciąż zajmują wysokie pozycje w raportach miast z najniższymi cenami nieruchomości.

(więcej…)

Lokal komercyjny – sprzedaż i wynajem

Chcąc prowadzić własny biznes, należy zadbać oczywiście o jego siedzibę. To w niej będziemy przyjmować klientów, wykonywać nasze usługi lub oferować towary. Siedziba pełni nie tylko funkcję użytkową, staje się bowiem prawdziwą wizytówką naszej firmy. Ważne, żeby profesjonalnie się prezentowała i robiła wrażenie na klientach.

(więcej…)

Łódź

Warszawa