Zapada decyzja o sprzedaży nieruchomości i… co teraz? Wielu Polaków wciąż decyduje się na samodzielną sprzedaż mieszkania, domu czy działki. Szybko okazuje się jednak, że szybka, skuteczna i korzystna sprzedaż wcale nie jest taka prosta. Mogłoby się wydawać, że przy tak dużym zapotrzebowaniu na wolne nieruchomości, szybka sprzedaż na własną rękę powinna być tylko formalnością. Rzeczywistość bywa często nieco inna.

Współpraca z biurem nieruchomości kontra sprzedaż bezpośrednia mieszkania

Najpierw robisz pierwszy krok – wystawienie ogłoszenia w serwisach internetowych do sprzedaży nieruchomości. Mija kilka dni, pojawiają się pierwsze telefony, częściej od pośredników niż potencjalnych klientów. Po pewnym czasie masz dosyć nieudanych transakcji i niekorzystnych dla Ciebie ofert i decydujesz się na pomoc specjalisty w obrocie nieruchomościami.

Biuro nieruchomości zajmuje się homestagingiem, projektowaniem lub remontem mieszkania, fotografią nieruchomości i zaczyna reklamę Twojego mieszkania – na swoich portalach, w mediach społecznościowych i nie tylko. Agent nieruchomości jest z Tobą na każdym etapie sprzedaży, a potencjalnych kontrahentów podsuwa Ci pod nos. Wygodne, prawda? Co więcej, szybkie i skuteczne! Zobacz, jakie oszczędności przyniesie Ci współpraca z pośrednikiem nieruchomości.

Co daje Ci biuro nieruchomości?

Tak jak każdy chcesz poświęcić na sprzedaż mieszkania jak najmniej środków. Prowizja pośrednika nieruchomości wydaje się zbędnym wydatkiem. A co, jeśli powiemy Ci, że dobre biuro nieruchomości pozwoli Ci oszczędzić – i to nie tylko pieniądze, ale też czas i nerwy?

Sprawdzona baza klientów

Obowiązki pośrednika nieruchomości nie kończą się na wystawieniu ogłoszenia. Współpraca z biurem to gwarancja wsparcia i ekspertyzy na każdym etapie transakcji. Co ważne, biura nieruchomości mają swoje sieci zweryfikowanych klientów. Wszystkie agencje nieruchomości mają swoje sprawdzone bazy klientów, którzy szukają mieszkania lub domu o konkretnych parametrach. Pracownicy takiej agencji nieruchomości dokładnie wiedzą więc, czego szuka klient. Na tym etapie wystarczy zaprezentować zainteresowanemu klientowi ofertę – szanse na sprzedaż są w takim wypadku zasadniczo wyższe!

Maksymalne bezpieczeństwo transakcji i minimum formalności

Prowizja agenta nieruchomości nie bierze się znikąd – agent to ekspert od rynku nieruchomości, który przez lata pozyskiwał specjalistyczną wiedzę branżową i jest na bieżąco z realiami rynku. Płacąc za opiekę agenta, płacisz za profesjonalne doradztwo i wsparcie specjalisty, który pomoże Ci przejść przez wszystkie formalności. Sprawdź ofertę House Factory Łódź i zobacz, jak specjalista może pomóc Ci w sprzedaży mieszkania.

Każdy, kto choć raz miał do czynienia z dokumentacją nieruchomości lub sprzedażą, mógł przekonać się, że wymogi prawne w przypadku nieruchomości potrafią być naprawdę skomplikowane. Pośrednik nieruchomości czuwa nad wszystkimi formalnościami, i to nie tylko do momentu zawarcia umowy, ale też po sfinalizowaniu transakcji. Sprawdza stan prawny nieruchomości, zajmuje się formułowaniem umowy o sprzedaży/kupnie mieszkania i nie tylko.

Reprezentacja w kontakcie z klientami

Odbieranie telefonów i odpowiadanie na pytania potencjalnego kupca, a także oprowadzania każdego po nieruchomości, może być wyzwaniem w natłoku codziennych zobowiązań. Agencja nieruchomości zajmie się tym za Ciebie. Pośrednik nieruchomości będzie odpowiadał na wiadomości i telefony, umawiał się z zainteresowanymi na oprowadzanie i weryfikował oferty przy sprzedaży mieszkania.

Możesz też powierzyć mu załatwianie podstawowych formalności, takich jak pozyskanie dokumentów z urzędu, odpisów z księgi wieczystej, umawianie spotkania z notariuszem i innych. Obawiasz się o bezpieczeństwo takiego rozwiązania? Zakres obowiązków i uprawnień pośrednika zawsze określa umowa pośrednictwa. Dodatkowo pośrednik może być nieocenioną pomocą przy negocjacji ceny.

Sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości – czy to się opłaca?

Najczęstszą obawą klientów przed podjęciem współpracy z biurem są koszty. To jasne, że chcesz sprzedać mieszkanie i zyskać na tym jak najwięcej. Jednak rozważając zatrudnienie pośrednika, weź pod uwagę, że jego usługi nie ograniczają się wyłącznie do znalezienia kupca. Wystawienie oferty to tylko część procesu.

Zawierając umowę z biurem nieruchomości, zyskujesz:

  • doświadczenie i wiedzę wykwalifikowanego eksperta,
  • bezpieczeństwo transakcji i wsparcie w załatwianiu formalności,
  • komfort, jaki daje świadomość, że nad sprzedażą czuwa specjalista, który pomoże Ci wynegocjować najlepszą cenę,
  • szeroką, zweryfikowaną bazę klientów,
  • reprezentację w kontakcie z potencjalnymi kupcami.

W umowie pośrednictwa precyzyjnie wypunktowane są wymagania, jakie stawiasz agentowi. W wielu biurach masz do wyboru umowę otwartą (możliwa współpraca z więcej niż jedną agencją) i umowę na wyłączność. Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie, a agent nieruchomości jest do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń pod numer telefonu 570-888-655 lub 570-888-544 albo napisz na adres biuro@house-factory.pl. Zapraszamy też do naszego biura w Łodzi: ul. Piotrkowska 24, 90-269 Łódź.

Szukasz sprawdzonego partnera w procesie zakupu lub sprzedaży nieruchomości?

Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu.