Z czym kojarzy Ci się Łódź? Na myśl przychodzą Ci festiwale filmowe i kultura żydowska czy niszczejące budynki i zaniedbane dworce? Łódź to miasto, które na przestrzeni lat zmieniło się nie do poznania. Nowe inwestycje wyrastają jak grzyby po deszczu, dawne budynki i fabryki włókiennicze przechodzą renowacje, a na mapie miasta pojawiają się nie tylko nowe obiekty kultury, restauracje i atrakcje dla mieszkańców, ale też… nowe mieszkania na sprzedaż. Łódź dziś przeżywa renesans, przyciągając coraz to nowych inwestorów i kupców nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym. A jednak mieszkania w Łodzi wciąż zajmują wysokie pozycje w raportach miast z najniższymi cenami nieruchomości.

Czy warto inwestować w mieszkanie w Łodzi? Czy warto kupić w mieście mieszkanie od dewelopera lub z rynku wtórnego? Jakie są ceny na rynku mieszkań na sprzedaż i na wynajem w ścisłym centrum miasta i w łódzkich dzielnicach: Widzew, Śródmieście, Bałuty, Polesie i Górna? Sprawdź oferty mieszkań w Łodzi w biurze nieruchomości House Factory!

Poznaj ceny mieszkań w Łodzi

W ciągu ostatnich kilkunastu lat Łódź dynamicznie się rozwija i zmienia się na naszych oczach. Remonty, inwestycje i nowe budynki to w tej chwili norma w Łodzi. Inwestorzy z całej Polski dostrzegli potencjał w rejonie łódzkim, a Łódź systematycznie i bardzo skutecznie zmienia swój wizerunek, stając się miastem, które przyciąga coraz więcej nowych mieszkańców. Pod względem liczby mieszkańców to trzecie miasto w Polsce. Pod względem wielkości Łódź zajmuje czwarte miejsce na polskiej mapie.

Jest jednak inny ranking, który ma dla kupujących nieruchomości w naszym biurze nieruchomości większe znaczenie. Jak wskazuje analiza portalu Get Home, Łódź należy do jednych z miast, w których można kupić najtańsze duże mieszkania (czyli mieszkania ok. 80 metrów kwadratowych) – średnio ok. 3 600 zł za metr kwadratowy. Cena ta jest niższa o ok. 2 tysiące za metr kwadratowy w porównaniu z warszawską Białołęką czy krakowskim Starym Miastem. W rankingu cen małych mieszkań (powierzchnia około 30 metrów kwadratowych, czyli klasyczna kawalerka) Łódź też znajduje się na pozycjach wśród miast z najtańszymi nieruchomościami – ok. 4 400 zł za metr kwadratowy. Za podobnych rozmiarów kawalerkę w pobliskiej Warszawie (Białołęka) zapłacimy średnio 7 800 zł za metr kwadratowy. Ceny nieruchomości rosną, a pomimo tego ceny mieszkań w Łodzi wciąż pozostają jednymi z najbardziej atrakcyjnych w całej Polsce. Jeśli weźmiemy do tego pod uwagę atrakcyjną lokalizację i potencjał inwestycyjny miasta, okazuje się, że dawna stolica włókiennictwa jest naprawdę ciekawą propozycją na miejsce do życia.

Najtańsze mieszkania na sprzedaż Łódź – kup mieszkanie w Łodzi z biurem nieruchomości

Chociaż stosunkowo niskie ceny mieszkań w Łodzi są jednym z najczęściej branych przez Klientów naszego biura nieruchomości pod uwagę atutów Łodzi, to nie jedyne, co miasto ma do zaoferowania nowym i powracającym mieszkańcom. Łódź przyciąga nowymi inwestycjami – dworzec Łódź Fabryczna, Nowe Centrum Łodzi, remonty starych kamienic, budowany obecnie tunel „małe metro” w centrum miasta. Miasto znajduje się w sąsiedztwie Warszawy, zachęcając tym samym osoby pracujące w stolicy.

Zamieszkaj w Łodzi już dziś! Skontaktuj się z nami, skorzystaj ze wsparcia profesjonalnych agentów nieruchomości i znajdź swoje wymarzone mieszkanie z biurem nieruchomości. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę na Twoje mieszkanie marzeń.

Szukasz sprawdzonego partnera w procesie zakupu lub sprzedaży nieruchomości?

Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu.