Jak kupić mieszkanie przez biuro nieruchomości? Z usług biura nieruchomości korzystamy zwykle, kiedy mamy więcej niż jedną nieruchomość albo po prostu chcemy oszczędzić czas. Dla własnej wygody wolimy często zapłacić agencji nieruchomości, aby zrobiła ten wysiłek za nas. W takiej sytuacji to na barkach pośrednika nieruchomości spoczywa ciężar poszukiwania ofert i załatwiania dokumentów. Nic dziwnego, szukanie oraz zakup mieszkania na własną rękę potrafi być męczące i czasochłonne. W przypadku współpracy z biurem sprawa jest prosta – agencja nieruchomości analizuje oferty i przedstawia klientowi tylko te najlepsze. Klient zyskuje czas oraz bezpieczeństwo transakcji, a do tego szybciej znajduje wymarzone mieszkanie, dom lub działkę. W Łódzkiem takie usługi oferuje biuro nieruchomości Łódź House Factory.

Współpraca z agencją nieruchomości wiąże się z kosztami, a wysokość wynagrodzenia pośrednika jest dla wielu osób nie do zaakceptowania. Najwyższa pora odczarować zawód pośrednika nieruchomości – przedstawiamy, jak krok po kroku wygląda współpraca z biurem nieruchomości. Czym dokładnie zajmuje się pośrednik nieruchomości i jakie korzyści przy zakupie mieszkania przynosi wsparcie specjalisty w obrocie nieruchomościami.

KROK 1. Pierwsze spotkanie z agentem nieruchomości

Decydujesz się skorzystać z usług biura pośrednictwa nieruchomości. Pierwszym krokiem po podjęciu decyzji o współpracy jest rozmowa. Po umówieniu się na spotkanie z przedstawicielem biura nieruchomości przychodzi czas na sprecyzowanie oczekiwań klienta. To moment, w którym dokładnie wyjaśnisz, czego szukasz i czego oczekujesz od współpracy ze strony pośrednika.

Aby cały proces zakupu nieruchomości przebiegł bez niedomówień i nieporozumień, dokładnie określ swoje potrzeby oraz oczekiwania. Jakiego mieszkania szukasz? A co w ogóle Cię nie interesuje? Ile chcesz wydać na kupno mieszkania? Jakich warunków współpracy z biurem oczekujesz? Na tym etapie niezwykle ważne są konkrety. Bez tych odpowiedzi agent nieruchomości nie będzie mógł znaleźć dla Ciebie idealnego lokum. Rozmowa musi jednak mieć potwierdzenie w formie pisemnej. Dlatego po ustaleniu szczegółów spisywana jest umowa pośrednictwa.

KROK 2. Podpisanie umowy pośrednictwa

Moment podpisania umowy to oficjalny początek pracy pośrednika nad poszukiwaniem idealnej oferty nieruchomości dla Ciebie. Umowa pośrednictwa szczegółowo określa:

  • warunki umowy, okres obowiązywania umowy i sposób odstąpienia od niej,
  • numer licencji pośrednika/biura,
  • parametry poszukiwanej nieruchomości,
  • zakres obowiązków biura nieruchomości,
  • wysokość prowizji dla biura – zwykle to od 2% do 5% wartości nieruchomości.

Od tej chwili pośrednik pracuje nad Twoją sprawą.

KROK 3. Wybór ofert nieruchomości

Do głównych zadań pośrednika nieruchomości należy wyszukiwanie ofert, analiza oraz monitorowanie rynku nieruchomości. Otrzymasz listę ofert pasujących do Twoich wymogów – oferty na rynku wtórnym lub pierwotnym, w dogodnej lokalizacji i w ramach przewidywanego budżetu. Dobre biuro nieruchomości korzysta ze swoich sprawdzonych baz, tak aby zakup nieruchomości był bezpieczny. Skąd dowiadujesz się o postępach prac? Agent informuje Cię o znalezionych ofertach poprzez ustaloną formę kontaktu – e-mail, telefon lub spotkanie.

KROK 4. Oglądanie nieruchomości

Przy kupnie mieszkania odwiedzenie nieruchomości osobiście ma ogromne znaczenie. Pośrednik będzie Ci towarzyszył podczas oględzin, będzie też odpowiadał za kontakt z osobą, która jest odpowiedzialna za sprzedaż nieruchomości. Z pomocą pośrednika poznasz nie tylko zalety, ale i wady mieszkania. Nie umkną Ci żadne usterki ani problemy. Pośrednik pomoże też w negocjacji ceny.

KROK 5. Pomoc z formalnościami

Kiedy wybierzesz już wymarzone mieszkanie, pośrednik przeprowadzi Cię krok po kroku przez formalności i cały gąszcz czynności prawnych. Może też pomóc w formalnościach związanych z kredytem hipotecznym. Jego zadaniem przy zakupie nieruchomości jest sprawdzenie jej stanu prawnego (księga wieczysta, zaległości w opłatach itd.). Biuro odpowiada też za podpisanie umowy przedwstępnej ze sprzedającym i bierze udział w zawarciu aktu notarialnego o własności.

Chcesz kupić mieszkanie z biurem nieruchomości? Skontaktuj się z nami: 570-888-655 lub 570-888-544.

Szukasz sprawdzonego partnera w procesie zakupu lub sprzedaży nieruchomości?

Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu.